top of page

Kolime pilvepiirile

Rääkides pilve tõstmisest, ei pea me silmas pehmeid kohevaid pilvi taevas, vaid ümbertõstmist kontoris asuva serveriruumi serveril jooksvaid tarkvarasid suurde optimeeritud serveriparki.

Pilvesse kolimine sobib kõikidele ettevõtetele kelle infrastruktuur hakkab aeguma või kes soovivad kulusid optimeerida. Minnes üle pilvepõhisele lahendusele, puudub vajadus serveriruumi jaoks enda kontoris. Mis tähendab ka hoolduskulude kokkuhoidu elektri-, turvalisuse-, palkade- ja riistvara kohapealt.

Meil, Eestis, küll suuri looduskatastroofe ei ole, kuid nii elektrikatkestused, veeavariid või tulekahjud võivad meid siiski ootamatult tabada. Kui see juhtub kontoris oleva serveriruumiga- on oht kriitliste andmete hävinemisele, teenuste teadmata ajaks peatumistele. Microsofti pilvesse kolimisel on see oht peaaegu täielikult kõrvaldatud. Maailma ühed paremini kaitstud süsteemid hoiavad õnnetuste ohu minimaalsena ning samaaegselt on võimalik hoida oma süsteemidest koopaid mitmes Microsofti serveripargis.

Dünaamiline jõudlus on kindlasti üks pilvelahenduste eeliseid- eelnevalt seatud reeglite põhjal virtuaalmasinate ööseks välja lülitamine; Virtuaalmasinate lihtne välja vahetamine juhtpaneelis; Virtuaalmasinate lisamine Scale Set’idega; “pudelikaela” optimeerimine konteinerite ja Azure Kubernetes teenusega; dünaamiliselt kasutada võimsust vajaduspõhiselt kasutades PaaS teenuseid; hoides silma peal kõigil oma teenustel veebipõhise juhtpaneeli abiga (aruannete genereerimine, teenuste- ja skripitide käivitamine).


Pilvesse kolimise eelised

 • Kiirus- kaasaegsed masinad, mille peal tarkvara pilves jookseb

 • Kulude optimeerimine (serveri hoolduskulud, eraldi serveriruum, välja vahetamist vajav riistvara)

 • “Pudelikaela” optimeerimine – tõstame kriitiliste komponentide võimsust dünaamiliselt vastavalt vajadusele

 • Serverite kiirus- kaasaegsed serverid,mille peal tarkvara pilves “jookseb” ja vajadusekohasel kiirelt võimsamatele masinatele ümber lülitumine.

 • Sa ei vaja kontoris enam eraldi serveriruumi, elektriarved on madalamad ja serverihaldur ei pea füüsiliselt kohapeal probleeme lahendamas käima

 • Kaasaegne hinnastamise mudel minutipõhise kasutuse põhjal või suured hinnasoodustused ressursi ette reserveerimisel.

 • Veebipõhine juhtpaneel teenuste käivitamiseks ja ülevaatlik aruandlus kõigist teenustest.

 • Turvalisus - Microsoft hoolitseb oma meeskonnaga selle eest et nende serveripark oleks igatepidi kaitstud tipptasemel tehnoloogiatega. Kliendina on sul turvalisuse sätteid ja -teenuseid lihtsam paigaldada.

 • Sinu kriitilised teenused ja andmed on kaitstud oodusjõudude/elektrikatkestuste/ tulekahjude/sõdade eest olles kopeeritud geograafiliselt teineteisest kaugetesse asukohtadesse. Turvalisuse eesmärgil on täpsed serverite aadressid nendes geograafilistes asukohtades salastatud.

 • Mida rohkem kasutada pilvepõhist teenust, seda vähem vajad enda meeskonnas teadmisi serverite hooldusest – selleks teadlikuks partneriks oleme meie.

 • Võimalik on ka hübriid-pilvelahendus. Kõik andmed ja teenused ei pea korraga pilves jooksma – mõned võivad endiselt joosta ka kohalikus serveris.


Pilvesse on võimalik migreeruda erinevalt:


Infrastructure as a Service (IaaS)- teatakse kui “Lift and shift”- tõstetakse ühest kohast (kontori serverist) ja migreeritakse pilve, virtuaalmasinasse.


Platform as a Service (PaaS)- kohalikus serveris olev tarkvara, mida on võimalik kapsulleerida väiksemateks osadeks, tõstetakse erinevatesse konteineritesse ja konteinerina pilve. Konteinereid, mida kasutatakse rohkem (aruannete genereerimine, skripti käivitamine), saab eraldi võimsust juurde lisada vastavalt vajadusele. Võimalik on ka kasutusele võtta teenuseid, mille ressurssi sa saad täpselt vajaduspõhiselt kasutada. Näiteks SQL teenuse kasutamine, mille puhul sa ei pea pidevalt muretsema, kas virtuaalmasina jõudlusest piisab või kui palju andmete varundusega tegelema peaks.


Software as a Service (SaaS)- tarkvara, mida on võimalik kasutusele võtta pilveteenusena (Teams, Office, Microsoft Dynamics 365)


Koli pilve ja saad keskenduda oma tegutsemises sellele, milles sa kõige parem oled.Komentarze


bottom of page